|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wereldkampioenschap Sprint / World
Championship Sprint |
|
|
|
Year: |
1 |
nat: |
2 |
nat: |
3 |
nat: |
4 |
nat: |
next Dutch: |
|
|
|
1970 |
Titova |
USSR |
Statkevitsj |
USSR |
Keulen-Deelstra |
Net |
|
|
|
|
|
|
1971 |
Schleiermacher |
E-Ger |
Henning |
USA |
Holum |
USA |
|
|
|
|
|
|
1972 |
Pflug |
W-Ger |
Holum |
USA |
Titova |
USSR |
|
|
|
|
|
|
1973 |
Young |
USA |
Keulen-Deelstra |
Net |
Pflug |
W-Ger |
|
|
|
|
|
|
1974 |
Poulos |
USA |
Keulen-Deelstra |
Net |
Pflug |
W-Ger |
|
|
|
|
|
|
1975 |
Young |
USA |
Lange |
E-Ger |
Priestner |
E-Ger |
|
|
|
|
|
|
1976 |
Young |
USA |
Poulos |
USA |
Burka |
Can |
|
|
|
|
|
|
1977 |
Burka |
Can |
Poulos |
USA |
Pijlman |
Net |
|
|
|
|
|
|
1978 |
Sadtsjikova |
USSR |
Heiden |
USA |
Rys-Ferens |
Pol |
|
|
|
|
|
|
1979 |
Mueller-Poulos |
USA |
Heiden |
USA |
Rothenburger |
E-Ger |
|
|
|
|
|
|
1980 |
Enke |
E-Ger |
Mueller-Poulos |
USA |
Heiden |
USA |
|
|
|
|
|
|
1981 |
Enke |
E-Ger |
Tarasova |
USSR |
Petrusjeva |
USSR |
|
|
|
|
|
|
1982 |
Petrusjeva |
USSR |
Bush-Enke |
E-Ger |
Holzner-Pflug |
W-Ger |
van Gennip |
Net |
|
|
|
|
1983 |
Enke |
E-Ger |
Petrusjeva |
USSR |
Rothenburger |
E-Ger |
Glebova |
USSR |
9: Boorsma |
|
|
|
1984 |
Enke |
E-Ger |
Lalenkova |
USSR |
Glebova |
USSR |
Kovrova |
USSR |
14:van Gennip |
|
|
|
1985 |
Rothenburger |
E-Ger |
Stahnke |
E-Ger |
Ferens-Rijs |
Pol |
Schöne |
E-Ger |
11:Boorsma |
|
|
|
1986 |
Enke |
E-Ger |
Rothenburger |
E-Ger |
Blair |
USA |
Hasjimoto |
Jap |
13:Stam |
|
|
|
1987 |
Enke |
E-Ger |
Blair |
USA |
Rothenburger |
E-Ger |
Schöne |
E-Ger |
10:van Gennip |
|
|
|
1988 |
Rothenburger |
E-Ger |
Enke |
E-Ger |
Blair |
USA |
Wang |
Chi |
9: Aaftink |
|
|
|
1989 |
Blair |
USA |
Rothenburger |
E-Ger |
Hasjimoto |
Jap |
Haringa |
Net |
|
|
|
|
1990 |
Stahnke |
E-Ger |
Blair |
USA |
Aaftink |
Net |
Hasjimoto |
Jap |
|
|
|
|
1991 |
Garbrecht |
E-Ger |
Ye |
Chi |
Aaftink |
Net |
You |
S-Kor |
|
|
|
|
1992 |
Ye |
Chi |
Blair |
USA |
L-Rothenburger |
Ger |
Garbracht |
Ger |
7: Aaftink |
|
|
|
1993 |
Ye |
Chi |
Blair |
USA |
Ravilova |
Rus |
Shimazaki |
Jap |
9: Aaftink |
|
|
|
1994 |
Blair |
USA |
Hauck-Stahnke |
Ger |
Xue |
Chi |
Yoo |
S-Kor |
20:Zwolle |
|
|
|
1995 |
Blair |
USA |
Ravilova |
Rus |
Schenk |
Ger |
Volker |
Ger |
10:Aaftink |
|
|
|
1996 |
Witty |
USA |
Hoiseth |
Nor |
Schenk |
Ger |
Ravilova |
Rus |
5: Thomas |
|
|
|
1997 |
Schenk |
Ger |
Xue |
Chi |
Witty |
USA |
Kusunose |
Jap |
6: Timmer |
|
|
|
1998 |
Lemay-Doan |
Can |
Völker |
Ger |
Witty |
USA |
Schenk |
Ger |
8: Timmer |
|
|
|
1999 |
Garbrecht |
Ger |
Lemay-Doan |
Can |
Völker |
Ger |
Timmer |
Net |
9: Nuyt |
|
|
|
2000 |
Garbrecht |
Ger |
Witty |
USA |
Timmer |
Net |
Lemay-Doan |
Can |
17: Wijsman |
|
|
|
2001 |
Garbrecht |
Ger |
Sanmiya |
Jap |
Lemay-Doan |
Can |
Tonoike |
Jap |
6 : Timmer |
|
|
|
2002 |
Lemay-Doan |
Can |
Nuyt |
Net |
Kotyuga |
Rus |
Garbrecht |
Ger |
17: Wijsman |
|
|
|
2003 |
Garbrecht |
Ger |
Klassen |
Can |
Shinya |
Jap |
Wang Manli |
Chn |
8: Timmer |
|
|
|
2004 |
Timmer |
Net |
Friesinger |
Ger |
Rodriguez |
USA |
Wang Manli |
Chn |
12: Nuyt |
|
|
|
2005 |
Rodriguez |
USA |
Kotyuga |
Bela |
Völker |
Ger |
Yoshii |
Jap |
11: Timmer |
|
|
|
2006 |
Zhurova |
Rus |
Wang Manli |
Chn |
Simionato |
Ita |
Timmer |
Net |
6: Gerritsen |
|
|
|
2007 |
Friesinger |
Ger |
Wüst |
Net |
Klassen |
Can |
Shinya |
Jap |
7: Gerritsen |
|
|
|
2008 |
Wolf |
Ger |
Friesinger |
Ger |
Gerritsen |
Net |
Simionato |
Ita |
5: Timmer |
|
|
|
2009 |
Wang Beixing |
Chn |
Wolf |
Ger |
Yu Jing |
Chn |
Boer |
Net |
10: Van Riessen |
|
|
|
2010 |
Lee Sang-Wha |
S-Kor |
Yoshii |
Jap |
Wolf |
Ger |
Kodaira |
Jap |
13: Nijman |
|
|
|
2011 |
Nesbitt |
Can |
Gerritsen |
Net |
Boer |
Net |
Richardson |
USA |
6: Van Riessen |
|
|
|
2012 |
Yu Jing |
Chn |
Nesbitt |
Can |
Zhang |
Chn |
Boer |
Net |
5: Gerritsen |
|
|
|
2013 |
Richardson |
USA |
Yu Jing |
Chn |
Lee Sang-Wha |
S-Kor |
Oenema |
Net |
7: Boer |
|
|
|
2014 |
Yu Jing |
Chn |
Zhang |
Chn |
Richardson |
USA |
Boer |
Net |
6: Van Riessen |
|
|
|
2015 |
Bowe |
USA |
Richardson |
USA |
Erbanova |
Cze |
Aydova |
Kaz |
7: Boer |
|
|
|
2016 |
Bowe |
USA |
Bergsma-Richardson |
USA |
Ter Mors |
Net |
Leenstra |
Net |
20: Neeling |
|
|
|
2017 |
Kodaira |
Jap |
Bergsma-Richardson |
USA |
Ter Mors |
Net |
Erbanova |
Cze |
15: Neeling |
|
|
|
2018 |
Ter Mors |
Net |
Bowe |
USA |
Fatkulina |
Rus |
Leenstra |
Net |
8: De Jong, L. |
|
|
|
2019 |
Kodaira |
Jap |
Takagi Miho |
Jap |
Bowe |
USA |
Herzog |
Aut |
6: Neeling |
|
|
|
2020 |
Takagi Miho |
Jap |
Kodaira |
Jap |
Fatkulina |
Rus |
Golikova |
Rus |
5: Leerdam |
|
|
|
2021 |
niet verreden vanwege de
Coronacrisis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022 |
Leerdam |
Net |
Kok |
Net |
Herzog |
AUS |
Wojcika |
POL |
6: De Jong, M |
|
|
|
2024 |
Takagi Miho |
Jap |
Kok |
Net |
Leerdam |
Net |
Goetz |
USA |
25: Grefelt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
medaillespiegel landen tm 2024 /
medalranking countries till 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
pl: |
land / country: |
gold |
silver |
brons |
totaal / total |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
USA |
13 |
16 |
9 |
38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
East-Germany |
11 |
6 |
4 |
21 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Germany |
7 |
5 |
5 |
17 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
China |
5 |
5 |
3 |
13 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Japan |
4 |
4 |
2 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Canada |
4 |
3 |
3 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
The Netherlands |
3 |
7 |
11 |
21 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sovjet-Union |
3 |
4 |
3 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Russia |
1 |
1 |
4 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
West-Germany |
1 |
0 |
3 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
South Korea |
1 |
0 |
1 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Norway |
0 |
1 |
0 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Belarus |
0 |
1 |
0 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Poland |
0 |
0 |
2 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Italy |
0 |
0 |
1 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Czech Rep. |
0 |
0 |
1 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Austria |
0 |
0 |
1 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
medaillespiegel schaatsers tm 2024 / medalranking skaters till 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
pl: |
naam/name |
gold |
silver |
brons |
totaal / total |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Enke |
6 |
1 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Garbrecht |
5 |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Blair |
3 |
4 |
2 |
9 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Young |
3 |
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mueller-Poulos |
2 |
3 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rothenburger |
2 |
2 |
4 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lemay-Doan |
2 |
1 |
1 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Yu Jing |
2 |
1 |
1 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Bowe |
2 |
1 |
1 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ye |
2 |
1 |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kodaira |
2 |
1 |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Takagi Miho |
2 |
1 |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Bergsma-Richardson |
1 |
3 |
1 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Stahnke |
1 |
2 |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Friesinger |
1 |
2 |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Witty |
1 |
1 |
2 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Petrusjeva |
1 |
1 |
1 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Wolf |
1 |
1 |
1 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nesbitt |
1 |
1 |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Pflug |
1 |
|
3 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Schenk |
1 |
|
2 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
ter Mors |
1 |
|
2 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Titova |
1 |
|
1 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Burka |
1 |
|
1 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Timmer |
1 |
|
1 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Rodriguez |
1 |
|
1 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Lee Sang-Wha |
1 |
|
1 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Leerdam |
1 |
|
1 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Schleiermacher |
1 |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sadtsjikova |
1 |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Zhurova |
1 |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Wang Beixing |
1 |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
© VillaWeB, 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|